website
NEMOKAMAS PRISTATYMAS NUO 50 EURŲ

AHA rūgštys veido odai: nauda ir vartojimo būdas

AHA rūgštys veido odai: nauda ir vartojimo būdas

AHA (vaisių rūgštis) buvo naudojama moterų nuo seniausių laikų ir buvo žinoma dėl savo gebėjimo išsausinti, regeneruoti odą ir reguliuoti riebalų susidarymą. Kleopatra – viena ryškiausių senovės gražuolių į savo kaukes pridėjo citrusinių vaisių ir uogų, turinčių daug vaisių rūgščių. Šiandien beveik kiekviena moteris yra girdėjusi apie vaisių rūgščių naudą, tačiau ne visos jas išbandė. Jūs neturėtumėte bijoti šio ingrediento! Svarbiausia yra rasti jūsų odai tinkamą produktą. Štai kodėl reikia AHA, kam jos tinka, kaip jas naudoti ir kaip jas pasirinkti.

 

MATAU rūgštys. Kas jie yra ir kam jie reikalingi?


 

Santrumpa AHA jau tapo žodžio „vaisių rūgštys“, kurios pavadinimas kilo iš vaisių ir uogų, sinonimu. Bet tai tikrai netiesa. Vaisių rūgštis yra tik viena iš alfa hidroksi rūgščių (ta pati AHA santrumpa ant pakuotės). Alfa hidroksi rūgštys apima tiek vaisių rūgštis (obuolių rūgštį, citrinų rūgštį, vyno rūgštį), tiek pieno rūgštį, glikolio rūgštį ir migdolų rūgštį.

Visų rūgščių veikimo principas yra vienodas. Iš esmės jie sukelia cheminius nudegimus. Tai, kiek rūgštis veikia odą, priklauso nuo rūgšties tipo ir koncentracijos, pH (rūgštingumo) lygio. Kuo labiau koncentruota rūgštis, tuo didesnis jos rūgštingumo lygis ir stipresnis poveikis odai. Tačiau visos lupimo priemonės veikia atsižvelgiant į žalą. Rūgštys tirpdo negyvas epidermio ląsteles, aktyvina naujų ląstelių susidarymą, skatina intensyvų odos valymą ir regeneraciją, taip pat gerina kitų odos priežiūros priemonių prasiskverbimą į audinius.

Naudingas rūgščių poveikis odai:

 • Pašalina negyvas odos ląsteles ir skatina ląstelių atsinaujinimą
 • Normalizuoja riebalinių liaukų veiklą
 • Drėkina ir normalizuoja hidrolipidinį sluoksnį
 • Išlygina smulkias raukšleles ir sumažina raukšles
 • Stiprina kolageno ir elastino skaidulas
 • Apsaugo nuo uždegimų ir turi antioksidacinį poveikį
 • Išryškina hiperpigmentacijos dėmes
 • Išlygina veido odą ir pagerina odos tonusą
 • Sumažina randų paliktus bėrimus

Kokios yra odai nekenksmingos AHA rūgštys?

 • Obuolių rūgštis (daugiausia gaunama iš obuolių, bet randama ir kituose vaisiuose bei uogose, pavyzdžiui, vynuogėse, pomidoruose) – slopina kenksmingų bakterijų veiklą, valo ir lygina odą.
 • Citrinų rūgštis (yra citrusiniuose vaisiuose, spanguolėse, serbentuose ir kai kuriuose vaisiuose) – padeda atsikratyti negyvų odos ląstelių, tirpdo riebalų sankaupas ir nešvarumus porose. Nerekomenduojama vartoti esant aktyviems saulės spinduliams, nes citrinos rūgštis padidina odos jautrumą UV spinduliams.
 • Piruvo rūgštis (randama daugelio augalų rūgščiose sultyse, dažniausiai gaunama iš vynuogių) – ypač vertinga dėl savo senėjimą stabdančio poveikio.
 • Glikolio rūgštis (dažniausiai gaunama iš žalių vynuogių ar cukranendrių) – lygina raukšles, aktyvina kolageno ir elastino gamybą, valo odą.
 • Pieno rūgštis (gaminama stebint cukrų ir natūraliai randama organizme) – tinka naudoti vasarą, drėkina, ramina, švelniai šalina negyvas odos ląsteles.
 • Migdolų rūgštis (gaunama iš karčiųjų migdolų vaisių hidrolizės metu) – pati švelniausia iš rūgščių, nes veikia viršutinį epidermio sluoksnį.

Kas naudos vaisių rūgštis veidui ir kaip jas naudoti?

AHA rūgštys puikiai tinka brandžios, fotosenėjimo, pigmentinių dėmių ir raukšlių pažeistos odos priežiūrai. Taip pat tinka naujai, normaliai ar sausai odai. Nepaisant didelio rūgštingumo lygio, AHA sulaiko vandenį ląstelėse ir skatina elastino bei kolageno sintezę, todėl oda ilgai išlieka jaunatviška ir spindinti. Riebios ir probleminės odos savininkėms geriau rinktis priemones su BHA rūgštimi, nes ji tirpsta riebaluose (skirtingai nei vandenyje tirpios AHA rūgštys) ir puikiai veikia porose, neleidžia susidaryti riebios odos blizgesiui ir spuogams.  

Jei turite jautrią odą, rekomenduojame pradėti nuo mažesnės rūgšties koncentracijos, palaipsniui ją didinant. Namų naudojimui skirtose odos priežiūros priemonėse rūgščių kiekis neturi viršyti 10%, tai yra leistinas kiekis. Be to, produktai, kuriuose yra mažiau nei 5% AHA rūgšties, nepašalina negyvų ląstelių, o tik padeda išlaikyti drėgmę odoje. Produktai, kurių rūgšties koncentracija viršija 10%, turi būti neutralizuoti, todėl yra tinkami naudoti grožio salone, prižiūrint gydytojui ir prižiūrint specialistui.

Geriausi produktai su AHA rūgštimis

Add A Coupon

Ko Jūs ieškote?